XVI Kooli Rõõmu ja Õnne festival „KRÕF

6. aprillil 2024 toimus Tallinna Ühisgümnaasiumis (TÜG) pealinna algklasside õpilaste lühinäidendite XVI Kooli Rõõmu ja Õnne festival „KRÕF“, kus esines 7 kollektiivi. Festivali näitetruppe paremusjärjestusse ei anda. Aukirjade ja maiustustega tunnustatakse kõiki kollektiive ja tuuakse välja nende tugevad küljed. Etendusi hindas žürii koosseisus Aime Niidas, Helen Rekkor ja Karl Sakrits. Peapreemia sai Tallinna Ühisgümnaasiumi 4. klasside näitering oluliste teemade mõtestamise ja lavalise kohalolu eest etenduses „Sinine planeet“, juhendaja: Kristiina Oomer.

Anti välja parima tüdruknäitleja auhind: Lagle Lester (Tallinna Lilleküla Gümnaasium) jõulise Moori rolli esitluse eest etenduses „Nukitsamees“, juhendaja: Kadri Lepik.

Poiste hulgast sai parimaks näitlejaks Remo Sildvee (Tallinna Lilleküla Gümnaasium) orgaanilise Kusti rolli etenduses „Nukitsamees“, juhendaja Kadri Lepik.

Näitlejapreemiad said veel:

• Leenu Ait (Tallinna Ühisgümnaasium) etenduses „Sinine
      planeet“ usutava rolliloome eest, juhendaja: Kristiina
      Oomer.
    • Iti Mari Uiboupin ja Armanda Olvik (Tallinna Kristiine Gümnaasium) etenduses
      “12 kuud“ söakate peretütarde rolli eest, juhendaja: Mare Pukk.
    • Lukas Saaremäel (Jakob Westholmi Gümnaasium) etenduses „Alice imedemaal“
      huvitava jutuvestja rolli eest, juhendaja: Aade Veskimägi.
      Eripreemiate aukirjad:
    • Tallinna Ühisgümnaasiumi 3. klass – kodumaa mõttekandja etenduses „Minu
      Eesti“, juhendaja: Kristiina Oomer
    • Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 3.klass – väljendusrikaste rollide ja
      kaasahaarava ansamblimängu etenduses „12 kuud“, juhendaja: Mare Pukk
    • Ehte Humanitaargümnaasiumi 3. klass – ilusa ja püüdliku eesti keele ja
      rõõmsa esinemise eest etenduses „Karneval ja kartulisalat“, juhendaja Olga
      Gavrilova
    • Rocca al Mare 2.-4 klass- mõnusa muusika ja minimalistliku kujundiloome
      eest etenduses „Sügaval“, juhendaja: Aita Vaher
    • Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi algklasside näitering- stiilipuhta terviku ja
      säravate rolliesitluste eest etenduses „Nukitsamees“, juhendaja: Kadri Lepik
    • Jakob Westholmi Gümnaasiumi 4.b klass – nupukate lavastuslike vahendite
      ja toredate rollide eest etenduses „Alice imedemaal“, juhendaja: Aade
      Veskimägi
      Eesti Kooliteatrite Riigifestivali algklasside teatritruppide lõppvoor toimub 24.-25.
      mail Sindis, Pärnumaal, kuhu Tallinna Haridusamet saadab esindama Tallinna
      Ühisgümnaasiumi 4. klasside näiteringi näidendiga „Sinine planeet“, juhendaja
      Kristiina Oomer.
      Festivali korraldajad tänavad Tallinna Haridusametit toetamise eest.
      Marit Malm, KRÕF-i projektijuht