eÕpilaspileti info

Tallinna Ühisgümnaasiumis on kasutusel elektroonilised õpilaspiletid ehk koolikaardid, mis on üldhariduskooli õpilase õppimist tõendav dokument. Õpilaspilet väljastatakse õpilasele pärast tema kandmist Tallinna Ühisgümnaasiumi õpilaste nimekirja. Õpilaspilet on kasutusel sisenemisel koolimajja, garderoobi ja koolisööklasse ning õpikute ja raamatute laenutamisel kooli raamatukogus. Õpilaspilet on isikustatud ja seda saab kasutada ka Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis sõiduõiguse valideerimiseks.
Kui õpilaspilet ühistranspordis ei tööta, palume pöörduda www.pilet.ee keskkonna poole aadressil info@pilet.ee või telefonil 6118000.

eÕpilaspiletite teenust pakub InDeal OÜ. eÕpilaspiletitega seotud probleemide korral võtta ühendust e-posti aadressil: info@indeal.ee

Esmase õpilaspileti vormistamiseks saatke digitaalne dokumendifoto jpg (jpeg) formaadis e-mailiga aadressile: opilaspilet@gmail.com
E-maili teema: LAPSE NIMI
Vajaduse korral saatke krüpteeritud foto (eelnevalt võtke ühendust sekretar@tyhg.edu.ee)

Õpilaspileti kadumise, kehtivuse lõppemise või purunemise korral saab vanem tellida õpilaspileti duplikaadi järgneval aadressil https://pilet.idnetwork.eu

Tellitud õpilaspiletid saab kätte kooli valvelauast.

Õpilaspilet kuulub Tallinna Ühisgümnaasiumile ning selle edastamine kolmandatele isikutele ei ole lubatud. Kaardi leidmisel palume selle tagastada Tallinna Ühisgümnaasiumi valvelauda.

Õpilase väljaarvamisel kooli õpilaste nimekirjast palume õpilasel või lapsevanemal tagastada õpilaspilet kooli kantseleisse.
9. ja 12. klassi lõpetanute õpilaspiletid kehtivad piletile märgitud kehtivusaja lõpuni ning neid koolile tagastama ei pea.

Palume järgida nõudeid digitaalsele dokumendifotole.

Digitaalne dokumendifoto on:

• värviline
  • minimaalse resolutsiooniga 1300×1600 pikslit
  • minimaalse suurusega 1 MB ja maksimaalse suurusega 5 MB
  • pildiformaadis JPG või JPEG
  • mitte vanem kui kuus kuud

Nõuetekohasel dokumendifotol on inimest pildistatud:

• otsevaates (pea ei tohi olla viltu ega kallutatud)
  • neutraalse ilmega
  • avatud silmadega ja suletud suuga
  • nägu fookuses ja selge detailsusega
  • nii, et nägu moodustab 70-80% foto kõrgusest
  • ühetoonilisel heleda värvusega (soovitavalt hallikal) taustal
  • ilma varjudeta (nt taustal, näol)
  • soovitatavalt ilma prillideta või nii, et prilliklaasid ei peegelda valgust.
  • ilma peakatteta

(Väljavõte Politsei-ja Piirivalveameti kodulehelt: https://www.politsei.ee/et/dokumendifoto-nouded-ja-juhised)