Õppekorralduse info alates 15.03.2021

1.-12. klass – õppetöö distantsilt
Viiruse leviku tõkestamiseks on koolimaja igapäevaseks õppetööks suletud.
Õppetöö toimub distantsilt tunniplaani alusel, väikese erandina 2. klass, kes õpib mitte teises, vaid koos ülejäänud kooliga esimeses vahetuses. Täpsem info klassijuhatajatelt.

• 15. märtsil algab 1.-9. klassidel uus ja õppeaasta viimane 3. trimester.
  • Õppetöö toimub nii veebitundides otsese õpetaja juhendamise all kui iseseisva tööna. Algklassides on veebitunde päevas paar-kolm, tunnid on lühemad ehk 30 minutilised; põhikoolis on veebitunde kolm-neli; gümnaasiumis neli-viis – õpilaste ja õpetajate vastastikuses koostöös ning vastavalt töö iseloomule.
  • Juhime tähelepanu, et veebitundidesse ootame õpilasi võimalusel kaamera ning mikrofoniga, erisused kooskõlastada klassijuhatajaga.
  • Puudumised palume jätkuvalt põhjendada klassijuhatajale samal päeval.

Tugiteenused üldtuge saavatele ja haridusliku erivajadustega õpilastele:

• Aineõpetajad pööravad õpilaste toetamisele distantsilt täiendavat tähelepanu planeerides klassidega tööd varasemast teisiti (nt väiksemate klassisiseste õpigruppide loomine jms).
  • Logopeediline, eripedagoogiline õpiabi, abiõpetaja tunnid (abiõpe), õpiabirühmad ja sotsiaalpedagoogiline nõustamine toimuvad distantsilt.
  • 1.-4. klassis on tugispetsialistide töökorraldus ajutiselt muutunud. Tugiteenust saavatele õpilastele ja vanematele on individuaalselt saadetud vajadusel ümberkorraldused ja kokkulepped.
  • 5.-9. klassi tugiteenuste (logopeediline ja eripedagoogiline õpiabi) toimumiste info tuleb õpilase tugispetsialistilt.
  • Kui tekib mure, palun võtke kooliga ühendust. Hariduslike erivajadustega õpilaste õppekoordinaatori ja tugispetsialistide kontaktandmed on leitavad kooli kodulehelt (vt tugiteenuste alt).

Raamatukogu

Kui te soovite kooli raamatukogust laenutada ilukirjandust või õpikuid, saatke oma soov raamatukogu@tyhg.edu.ee

Meie raamatukogu kataloogis RIKSWEB Tallinna Ühisgümnaasium saate näha, kas raamat on kohal või laenutatud.
Abituriendid saavad kaasaegset ilukirjandust valida näiteks sarjast Moodne aeg.

Raamatutele ja õpikutele saab järele tulla ainult toidupakipäeval klassile määratud kellaajal. Samal aja saab ka raamatuid ja õpikuid tagastada.

Toidupakid

Jätkame õpilastele sooja koolilõuna asemel toidupakkide jagamist registreerimise alusel.
Registreerimine nädala kaupa on avatud reede pärastlõunast esmaspäeva õhtuni. Kes on varem ennast juba iganädalaselt kirja pannud, ei pea uuesti registreerima.

Kui oled ennast registreerinud, palun tule pakile õigeaegselt järele. Pakke antakse välja ainult neljapäeviti!

14.00-15.00 klassid 1.a – 4.a
15.00-16.00 klassid 4.b – 6.c
16.00-17.00 klassid 7.a – 9.c
17.00-18.00 gümnaasium

Registreeruda saab siin. (https://www.tyhg.edu.ee/toidupakid/)
Toidupakkide teemal palun pöörduda vajadusel Mart Tartlani poole telefonil 56487478. Toidupakist loobumiseks saatke teade mart.tartlan@tyhg.edu.ee

Abiks

• Õpilase meelespea distantsilt õppimisel
  • Klassijuhataja tunnid-vestlused.
  • IT-tugi – Hanna.Toom@tyhg.edu.ee
  • Tugispetsialistide kontaktandmed on leitavad kooli kodulehelt.
  • Õppejuhi virtuaalne vastuvõtuaeg teisipäeval kell 15.00.
  • Kooli üldtelefon 646 2348 on suunatud sekretär Kaari Masulile.
  • Jälgi kooli kodulehte ja FB.

17. märts 2021