KRÕF 2020

31. oktoobril 2020 toimus Tallinna Ühisgümnaasiumis (TÜG) pealinna algklasside õpilaste lühinäidendite XIII Kooli Rõõmu ja Õnne festival „KRÕF“, kus esines 10 kollektiivi.
Festivali näitetruppe paremusjärjestusse ei panda. Aukirjadega tunnustatakse kõiki kollektiive ja tuuakse välja nende tugevad küljed. Iga esineja saab mälestuseks KRÕF-i logoga meene ja maiustusi.
Etendusi hindas žürii koosseisus: Janno Põldma, Aime Niidas ja Ülle Tammsaar- Jokiniemi.
Peapreemia sai Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi näitering suurepärase ja kaasava ansamblimängu ja video oskusliku kasutamise eest loovjutustamisel etenduses „Varastatud oranž jalgratas“, juhendaja: Kadri Lepik.

Sellel korral anti välja kaks parima tüdruknäitleja auhinda: Betti Oblikas ja Mirjam Kruus  (Tallinna Ühisgümnaasium) etenduses „Frida ja Lonni üksinda kodus“, juhendaja: Kristiina Oomer.
Poiste hulgast sai parimaks näitlejaks Romet Välimaa (Tallinna Kristiine Gümnaasium) etenduses „Keiser on paljas“, juhendaja Mare Pukk.

Anti välja etenduste  eripreemiad:

• Kadrioru Saksa Gümnaasiumi näiteringile etenduse „ Mõmmikute arstilkäik“ (juhendaja: Jane Lauter) särava mängulusti ja rohkete huvitavate rollide loomise eest.
  • Jakob Westholmi Gümnaasiumi 5. b klassile etenduse „Mio, mu Mio“ (juhendaja: Aade Veskimägi) rikkaliku kujundikeele kasutamise, tervikliku ja põneva lavastuse eest.

Osatäimiste eest:

• Liis Pärna (Jakob Westholmi Gümnaasium) etenduses „Mio, mu Mio“ julge, huvitava ning selge rolli esitamise eest, juhendaja: Aade Veskimägi.
  • Kristian Kütson (Tallinna Lilleküla Gümnaasium) etenduses “Varastatud oranž jalgratas“ meeldejääva Olavi osatäitmise eest, juhendaja: Kadri Lepik.
  • Johanna Veedla (Kadrioru Saksa Gümnaasium) etenduses „Mõmmikute arstilkäik“ huvitava ja sütitava rolli eest, juhendaja: Jane Lauter.
  • Marie Rahu Ja Sven Martin Värbu (Tallinna Kristiine Gümnaasium) etenduses „Keiser on paljas“ suurepärase lavapartnerluse eest, juhendaja: Mare Pukk.

Aukirjad:

• Nõmme Huvikool näitering-omaloomingulise haarava näidendi „Kuus kummitust“ köitva esituse eest, juhendaja: Marii Noor
  • Tallinna Kristiine Gümnaasium 4. b klass- ühtlase ansamblimängu ja huvitava lavakujunduse eest etenduses „Keiser on paljas“, juhendaja: Mare Pukk
  • Lasnamäe Gümnaasium 2. klass- kauni eesti keele esitluse, rahvuslike kostüümide, toredate dekoratsioonide ja lustaka lõputantsu eest etenduses „Jussikese seitse sõpra“, juhendaja Alvina Tatarintseva
  • Tallinna Ühisgümnaasium 5. c klass- hea ja üksteist toetava ansamblimängu eest etenduses „ Ahastama panev asi“, juhendaja: Aive Kuningas
  • Tallinna Ühisgümnaasiumi 3. klassi näitering- põneva muusika kasutamise, hoogsa ja lustliku mängu eest etenduses „Presidendi lood“, juhendaja: Kristiina Oomer

Eesti Kooliteatrite Riigifestivalile algklasside teatritruppide  lõppvoor toimub 7. novembril Kohila Gümnaasiumis (Harjumaal), kuhu Tallinna Haridusamet saadab esindama Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi näiteringi näidendiga „Varastatud oranž jalgratas““ (juhendaja õp Kadri Lepik).

Festivali korraldajad tänavad Tallinna Haridusametit toetamise eest.