Terviseameti soovitused

Pöördume Terviseameti ja kooli koostöös kõigi vanemate ja laste poole, kes koolivaheajal reisisid Hiinas, Põhja-Itaalias (regioonid: Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piedmonte), Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Koreas, Iraanis, kus nüüdseks on tuvastatud palju koroonaviirusesse haigestunuid.

Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas, soovitab Terviseamet lastevanemaid, kes käisid puhkamas nendes riikides, võimalusel viibida koos oma lastega 14 päeva kodus ja jälgida nende tervislikku seisundit. Kui antud ajavahemikus esineb lapsevanemal või lapsel palavikku, köha või hingamisraskusi, siis võtta koheselt ühendust oma perearstiga ning teavitada oma reisist riskipiirkonda.

Terviseameti seisukohast lähtuvalt olukord EI nõua erakorralisi meetmeid koolides: õhutame-tuulutame klasse, peseme korralikult käsi ja jälgime jooksvalt oma tervist.
COVID-19 iseloomustuse ja korduvalt kippuvad küsimused koos vastusetega on leitavad Terviseameti kodulehel.

Hoiame ennast!

3. märts 2020