KRÕF 2019

2019 a teatrikuud lõpetas 30. märtsil Tallinna Ühisgümnaasiumis XII algklasside lühinäidendite festival KRÕF. Sellel aastal osales 15 kollektiivi ja laval said särada 303 õpilast. Etendusi hindas žürii koosseisus festivali patroon Janno Põldma (filmioperaator ja –lavastaja), Aime Niidas (Viimsi kooli direktor), Kristina Aleksejeva (Kesklinna Noortekeskuse juhataja) ja Jevgenia Zomver (Kesklinna Noortekeskuse noorsootöötaja). Peapreemia saavutas Tallinna Südalinna Kooli 2. klasside näitering etendusega „Uhkus ajab upakile“ (M. Leito järgi) juhendajaks Malle Koppel.

Teist aastat järjest pälvis parima tüdruknäitleja tiitli Betti Oblikas, hoogsa ja ilmeka Buratino rolli eest etenduses „Buratino Õppetund“ (Tallinna Ühisgümnaasium 3-4 kl. näitetrupp, juhendaja õp. Kadri Ainsalu)

Parimaks poissnäitlejaks valiti Kermo Koppel heade karakterite eest Varesena ja autojuhina etenduses „Seiklused jõuluajal“ (Tallinna Nõmme Põhikool õp Kaia Palu)

Žürii andis välja ka eripreemiad

lavastustele:

  • „Kitsetall, kes oskas lugeda kümneni“ Tallinna Kristiine Gümnaasium 2. klassile (õp Mare Pukk) rõõmsameelse ning nakatava esituse ja imeliste kostüümide eest
  • „Lugu minu koerast“ Lasnamäe huvikooli 1.- 4. klasside teatristuudio „Lendav lehm“ (õp Janika Koppel) südamliku lavastuse ja rõõmsameelse esituse eest
  • „Põial- Liisi“  (muusikal) Gustav Adolfi Gümnaasiumi 3.a klassile (õp Anu Peri, muusika Ly Tammerik)  tervikliku lavastuse, suurepäraste kostüümide ja võrratu muusikalise lahenduse eest
    „Kevadpidu metsas“ (muusikal) Tallinna Ühisgümnaasiumi 3. c klassile suurepärase muusikalise lavastuse ja lustiliste laulude ja tantsunumbrite esitamise eest

näitlejatele:

  • Liis Pärn (Jakob Westholmi Gümnaasium 3.b kl õp Aade Veskimägi) Tõnissoni rolli eest etenduses „Kevade“
  • Gloria Kuum (Tallinna Südalinna Kool 2.a kl näitering juhendaja Malle Koppel) printsess Roosinupu rolli eest etenduses „Uhkus ajab upakile“
  • Karolina Kaseväli (Kanutiaia Huvikool ja Inglise Kolledži 2.-5. kl näitering, juhendaja Aita Vaher) preili Sõnniste rolli eest etenduses „ Mathilda“
  • John Stewart Wilson (Kanutiaia Huvikool ja Inglise Kolledži 2.-5. kl näitering, juhendaja Aita Vaher) isa rolli eest etenduses „ Mathilda“
  • Martin Makarov (Gustav Adolfi Gümnaasiumi 3.a kl õp Anu Peri) pääsukese rolli eest etenduses „Pöial- Liisi“
  • Karl-Rasmus Aksel Vooremaa (Tallinna Lilleküla Gümnaasium 2.-5. klasside näitering( Hea poisi rolli eest etenduses „Lumeeit“

Tallinna Haridusamet saadab esindama Tallinna Südalinna Kooli 2. klasside näiteringi etendusega „Uhkus ajab upakile“ (juhendaja Malle Koppel) Eesti Kooliteatrite Riigifestivali algklasside teatritruppide  lõppvoorule Tõrvas 3.-4. mail 2019. Kesklinna Noortekeskus teeb kollektiividele ettepanekuid esineda Vanalinna päevadel.

Festivali korraldajad tänavad Tallinna Haridusametit ja Kesklinna Valitsust KRÕF-i toetamise eest.

 

5. aprill 2019