KRÕF

31. märtsil 2012. a toimus Tallinna Ühisgümnaasiumis viiendat korda pealinna algklasside õpilaste Koolirõõmu ja -õnne festival “KRÕF”. Sellel aastal oli 257 osalejat 16 koolist. Sellel festivalil toob žürii alati välja kõikide kollektiivide tugevad küljed ning tunnustatakse tublisid näitljaid.

Lühinäidendeid hindas žürii, kuhu kuulusid festivali patroon Janno Põldma, Lee Trei näitleja Eesti Nuku- ja Noorsooteatrist, Mari Torga TTV teleajakirjanik, Aime Niidas TÜG õppealajuhataja ja festivali algataja ning „Lepatriinu Mia“ TÜG-i õpetaja Helle Taks-Titarenko.

Žürii andis välja

peapreemiad parimale kollektiivile, nais- ja meesosatäitjale :

• Tallinna Humanitaargümnaasiumile etenduse „Ninatark muna“ eest.
  • Sonja Kõrvitsale Pipi rolli eest etenduses „Pipi Pikksukk 4.b moodi“. (JWG)
  • Mihkel Mart Eelvee Reinu osa eest etenduses „Reinu sõit kuule“ (Ristiku Põhikool)

8 eripreemiat:

• Sander Mäekivi Sanderi osa eest etenduses „Sinise planeedi lugu“ (TÜG)
  • Hille Millert õpetaja osa eest etenduses „Pipi Pikksull 4.b moodi“ (JWG)
  • Anette Kotta proua Granbergi osa eest etenduses „Pipi Pikksukk 4.b moodi“ (JWG)
  • Anette Antsmann Iti osa eest etenduses „Nukitsamees“ ( Järveotsa Gümnaasium)
  • Artur Lebedev siili osa eest etenduses „Ninatark muna“ (THG)
  • Iti Joost Kuuseke Paksuke osa eest etenduses „Kevadlilled“ (GAG)
  • Kadri Kivistik kaltsunukk Kati osa eest etenduses „Kummaline kevadpüha“ (Nõmme PK)
  • Polina Mishele Didenko autori saõnade osa eest etenduses „Suur sõnelus“

(Tallinna Paegümnaasium)

Lee Trei pakkus Eesti Nuku- ja Noorsooteatri poolt peapreemia saanud THG-e võimaluse esineda rahvusvahelisel TALLINN TREFF FESTIVALil, mis toimub 24.–27.05.2012

Festival lõppes traditsioonilise disko ja Janno Põldma pajatustega oma töödest ja tegemistest ning soovis mängulusti ka edaspidiseks.

Festivali korraldajad tänavad Tallinna Haridusametit ja Kesklinna Valitsust ning Eesti Nuku- ja Noorsooteatrit KRÕF-i toetamise eest.