KRÕF 2011 kokkuvõte

2. aprillil toimus Tallinna Ühisgümnaasiumis 4. Koolirõõmu ja -õnne festival “KRÕF Leiutajateküla Lotte juhtimisel. Festivalil tundsid näitlemisest rõõmu 16 Tallinna kooli 297 algklasside õpilast, sest KRÕF-il koole ei järjestata. Žürii ülesandeks on välja tuua esinejate tugevad küljed. Sellel aastal on mõnel koolil võimalus esineda ka kultuuripealinn Tallinn 2011 üritustel, mis oligi neli aastat tagasi alustatud festivali üheks eesmärgiks.

Lühinäidendeid hindas žürii, kuhu kuulusid festivali patroon Janno Põldma,  Viivi Lokk Tallinna Haridusametist, Anette Räni Tallinna Kesklinna Valitsusest, Are Uder Eesti Nuku- ja Noorsooteatrist,  Mari Torga ning Aime Niidas Tallinna Ühisgümnaasiumist.

Žürii andis välja 2 peapreemiat :

Inglise Kolledž-1.-4.-kl näitering – Juta Roditšenko „Kollid maailma muutmas“

• juhendajad õp Juta Roditšenko ja Kati Tali

Tallinna Nõmme Gümnaasium 4a kl –  Triin Suurküla „Rapuntsel“

• juhendaja õp Triin Suurküla

Valiti  2 parimat näitlejat

• Kati Usler  tüdrukutirtsu rolli eest etenduses „Tüdrukutirts ja kolm karu“(Gustav Adolfi Gümnaasium)
  • Filipp Aronovich   – kuninga rolli eest juudi muinasjutus  „Kingitus kuningale“ (Tallinna Juudi  Kool 2 kl)

5 Eripreemiat

·        Elis  Naur  Suure Kolli rolli eest (Tallinna Inglise Kolledž)

·        Mia Maarja Rahi  Väikese Kolli rolli eest (Tallinna Inglise Kolledž)

·        Lauret Uustalu  Väikese Merineitsi rolli eest etenduses „Väike merineitsi“( Tallinna Kuristiku Gümnaasium)

·        Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium 1. kl – parimale  1. kl  näitetrupile etenduse „Kaasaegne Punamütsike“ eest.

·        Kaja Teater Rocca al Mare Kool – suurepäraselt kulgeva teatrimängu ning O.Arderi mõttemaailma süüviva stiilipuhta lavastuse eest.

Iga esineja sai mälestuseks KRÕF-i logoga meene ja maiustuse ning kollektiiv festivali aukirja. Pea-ja eripreemiateks olid raamatud.  Lisaks andis Are Uder  eripreemiaid Eesti Nuku- ja Noorsooteatri poolt.

Janno Põldma tutvustas oma töid ja tegemisi ning soovis mängulusti ja kohtumist järgmisel aastal.

Festivali korraldajad tänavad Tallinna Haridusametit ja Kesklinna Valitsust  ning Eesti Nuku- ja Noorsooteatrit KRÕF-i toetamise eest.

Festivali pildid on  kooli kodulehel galeriis.

Liivia Kivit

Festivali projektijuht