KRÕF 2018

        

  1. märtsil 2018 toimus Tallinna Ühisgümnaasiumis pealinna algklasside õpilaste lühinäidendite XI Kooli Rõõmu ja Õnne festival „KRÕF“, kus lavalaudadel said end hästi tunda 11 kollektiivi. Kahjuks kaks truppi ei saanud esineda haigestumiste tõttu.

Festivalil näitetruppe paremusjärjestusse ei panda. Aukirjadega tunnustatakse kõiki kollektiive ja tuuakse välja nende tugevad küljed. Iga esineja saab mälestuseks KRÕF-i logoga meene ja maiustusi.

Etendusi hindas žürii koosseisus festivali patroon Janno Põldma (filmioperaator ja –lavastaja), Anu Aus (Tallinna Kesklinna Valitsuse linnaosa vanema asetäitja), Terje Vonbret (Terviseedenduse peaspetsialist Tallinna Kesklinna Valitsus), Are Uder (NUKU näitleja), Aime Niidas (TÜG õppealajuhataja) ja Krissu Väät (TÜG Õpilasomavalitsuse liige)..

Peapreemia sai Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 4.b klass näidendiga „Nukitsamees“ (juhendaja õp Mare Pukk).

 Parimateks näitlejateks valiti Betti Oblikas (Tallinna Ühisgümnaasium õp A.Kuningas) hea näitlemisoskuse eest  jänesetüdruku rollis etenduses „Argpüksid“.

Johann Marten Holst (Tallinna Kristiine Gümnaasium õp M.Pukk) Kusti rolli eest estenduses „Nukitsamees““

Anti välja etenduste  eripreemiad, mille pälvisid:

  • Tallinna Tehnika Gümnaasiumi 1. b klass etenduse “Lotte ja tema kadunud mütsi saladus“ (õp E.Kivi) armsa ja südamliku esituse eest
  • Lasnamäe Gümnaasiumi 3. b klass „Kuidas tuli kevad“ (õp T.Dudorina) eesti luule esitamise eest
  • Jakob Westholmi Gümnaasiumi 3.a klass „Bussisõit Metsakülla“ (õp L Heier) meisterliku lavatöö ja suurepärase grimmi eest
  • Tallinna Nõmme Põhikooli 2.-3. kl näiteringi (õp K.Palu) hiired etenduses „12 kuud“ suurepärase ja lustaka ansamblitöö eest
  • Tantsuklubi KOIT 1. -2. klassi näitetrupp(õp K.Tagam) etenduses „Rutiin rõõmsaks“ sõna ja koreograafia meisterliku esitluse eest
  • Tallinna Rahumäe Põhikooli 3.b klass( M.Tikerpalu) luulekava „Pahinad ja kahinad“ esitamise eest
  • Kadrioru Saksa Gümnaasiumi3.-4.- klasside näitetrupp(J.Lauter) etenduse „Väikese poisi suur mure“ eest

Osatäimiste eest:

  • Eva Kreem (Kadrioru Saksa Gümnaasium õp J. Lauter) Väikese nõia osatäitmise eest
  • Maia Teemusk (Kadrioru Saksa Gümnaasium õp J.Lauter) Kunksmoori osatäitmise eest
  • Martin Saaron ( Jakob Westholmi Gümnaasium 3.a kl õp L.Heier) rohutirtsu rolli eest
  • Ernst Rajasaare (Jakob Westholmi gümnaasium 2.b klass õp Veskimägi) Nukitsamehe rolli eest
  • Mariette Koppel (Tallinna Kristiine Gümnaasium õp M.Pukk) vanamoori rolli eest
  • Elisabeth Allas (Tallinna Kristiine Gümnaasium õp M. Pukk) Iti osatäitmise eest
  • Kalle – Magnus Sarmet ( Gaia Kool 2.-4. kl õp A. Kirsipuu) Kalle osatäitmise eest
  • Liis Pärn (Jakob Westholmi Gümnaasium 2. b kl õp A. Veskimägi) nõiamoori osatäitmise eest

NUKU preemiad said

Liis Pärn  (Jakob Westholmi Gümnaasium 2. b kl õp A. Veskimägi) nõiamoori osatäitmise eest

Kert Sihver (Tallinna Ühisgümnaasium õp A. Kuningas) varese rolli eest

Eesti Kooliteatrite Riigifestival algklasside teatritruppide  lõppvoor toimub Rõngus11.-12. mail, kuhu Tallinna Haridusamet saadab esindama Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 4.b klassi näidendiga „Nukitsamees“ (juhendaja õp Mare Pukk).

Festivali korraldajad tänavad Tallinna Haridusametit ja Kesklinna Valitsust ning AS Kalevi kommivabrikut KRÕF-i toetamise eest.

 

Liivia Kivit

KRÕF-i projektijuht

23. märts 2018