2013. aasta soome keele õpetaja on Heli Ojat

2013. aasta soome keele õpetaja on Heli Ojat Tallinna Ühisgümnaasiumist

Soome suursaadik Aleksi Härkönen andis tänavu aasta soome keele õpetaja tiitli Tallinna Ühisgümnaasiumi kogenud õpetajale Heli Ojatile. Traditsiooniliselt selgub  tiitlisaaja soome keele õpetajatele korraldatud vastuvõtul Soome suursaatkonnas.

Soome Instituudi programmijuhi Juhani Koivuviita sõnul sai žürii jaoks otsustavaks Heli Ojati mitmekülgsus ja aktiivsus õpetajana. Tallinna Ühisgümnaasiumis õpetatakse soome keelt kolmanda võõrkeelena gümnaasiumiosas.

Õpetaja Heli Ojat on kutsunud õpilastega kohtuma esinejaid erinevatelt elualadelt. Lisaks keelereeglitele räägitakse tema tundides palju ka soome kultuurist, ajaloost ja loodusest. Eriti lõbusad on õpilaste meelest olnud need korrad, kui üheskoos soome laule lauldakse.

Õpetaja Heli Ojati oskus keeletunde huvitavaks teha paistab ka õpitulemustes: tema õpilased on olnud viimastel aastatel soome keele olümpiaadidel väga edukad.
Aasta soome keele õpetaja valimist korraldab Soome Instituut alates aastast 1997, koostöös Soome
Suursaatkonna ja Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsiga.

Palju õnne, õpetaja Ojat!